ECMS names honor roll students


News Journal



The East Clinton Middle School fourth quarter honor roll:

‘A’ Honor Roll

6th Grade

Taylor Barton, Barrett Beam, Preston Behr, Sydney Beiting, Kaprie Briggs, Grace Bryan, Alex Edison, Mitchell Ellis, Paul (Bradley) Foreman, Bo Frye, Toby Huff, Clayton Kimmey, Stephen Lozano, Shelby Prater.

7th Grade

Kale Boeckmann, Jordan Collom, Maddix Crowe, Kaylyn Deaton, Gavin Jenkins, Madison Johnson, Cheyenne Reed, Abigail Reynolds, Ezekiel Schneider, Elizabeth Seba Mixtega, Jacob (Jake) Stegmeier.

8th Grade

Erica Bevan, Elizabeth (Libby) Evanshine, Lex Frye, Jozie Jones, Ashleigh McKnight, Jayden Murphy, Reagan Watkins.

A/B Honor Roll

6th Grade

Demetri Binegar, Carman Brown, Claire Brown, Asher Coldiron, Reegan (Isabel) Creek, Preston Dixon, Eloise (Ellie) Fraley, Christian Frisbie, Jacob George, Zoe Gilliland, Jade Griffith, Troy Griffith, Elyon Hackmann, Haydyn Haines, Noah Hamilton, Robert Harner, Genny Jenkins, Cheyanne Kaufman, Stephanie Lambert, Kaden Lewis, Gaberyel (Gabe) Lightle, Brody McCulley, Ava Mess, Dylan Mobley, Kale Mongold, Christopher Rider, Owen Roberts, Bryson Schutte, Chloe Scott, Makayla Seaman, Baylie Simpson, Jarad Smedley, Alexandria Stroud, Kasen Terrell, Bailey Todd, Austin Vinion, Lillian (Lilly) Ward, Elijah Whiteaker.

7th Grade

Austin Alloy, Natilee Anderson, Dylan Arnold, Jersey Bain, Kaleb Bauman, Gage Beam, Hayden Beiting, Emmy Chambliss, Raven Clouse, Jayden Coffey, Gavin Cole, Denver Day, Luke Fooce, Selena Godinez, Megan Hadley, Katie Hall, Brooklynn Hamilton, Kaden Hiles, Austin Hodson, Lilly Hoskins, Avery Hughes, Georgia Looper, Anna Lopez, Tonnie Lutz, MacKenzie Lyons, Hunter McCulley, Liam McPherson, Noah Mess, Mason Miller, Kaileiana Pennisten, Dakota Pierson, Aaron Rolfe, Isaiah Rowe, Lukas Runk, Lauren Runyon, Molly Seabaugh, Skylar Slagle, Payton Spurlock, Ashlyn Tate, Hunter (Tate)Thompson, Aiden Walker, Aidan Warnock, Spencer Wiget.

8th Grade

Trinity Bain, Marinah Beener, Gretchen Boggs, Dakota Collom, Dylan Day, Nathan Ellis, Danyelle Elzey, Katelin Faulkner, Destiny Hall, Dallas Harner, Melanie Harner, Christopher Jarrell, Gabrielle (Gabby) Jenkins, Timmi Mahanes, Mason Morrow, Hayleigh Perdue, Kyle Roth, Emily Sholler, Aubrie Simpson, Lauren Stonewall, Savannah Tolle, Megan Tong, Kami Whiteaker.

https://www.wnewsj.com/wp-content/uploads/sites/22/2019/06/web1_EC-Letter.jpg

News Journal