ECMS names honor roll students


Submitted article



East Clinton Middle School Honor Roll Students for the fourth quarter:

“A” Honor Roll

6th Grade

Emily Arnold, Joslyn Balon, Madison Balon, Madelyn Bauman, Carlecia (Carly) Bazaldua, Grady Boggs, Austin Burden, Haley Carroll, Matthew Colflesh, Landen Dunn, Izabella (Bella) Erwin, Katie Fraley, Maxamus Gulley, Kyndra Haas, Charity Hanes, Karsyn Jamison, Kole Justice, Rylee Kempton, Kami Kile, Aliah Knoche, Rhielynn Lightle, Peyton Lilly, Zimri Mahanes, Madisyn (Madi) Miller, Colie Murarescu, Abigail Prater, Jackson Seabaugh, Caleb Stiltner, Lane Thompson, Kayleigh Vance

7th Grade

Taylor Barton, Sydney Beiting, Shelby Bosier, Carman Brown, Claire Brown, Grace Bryan, Hadle (Hadlie) Clark, Mitchell Ellis, Christian Frisbie, Jacob George, Zoe Gilliland, Elyon Hackmann, Toby Huff, Clayton Kimmey, Stephanie Lambert, Kaden Lewis, Ava Mess, Dylan Mobley, Terrianna Nance, Shelby Prater, Bryson Schutte, Katie Scott, Alexandria Stroud, Kasen Terrell, Elijah Whiteaker

8th Grade

Austin Alloy, Robert Benner, Emmy Chambliss, Jordan Collom, Denver Day, Kaylyn Deaton, Tony (T) Erwin, Megan Hadley, Brooklyn Hamilton, Cheyenne Reed, Lauren Runyon, Ezekiel (Zeke) Schneider, Molly Seabaugh, Spencer Wiget

A/B Honor Roll

6th Grade

Lily Beers, James (Jimmy) Biggum, Jesse Bosstic, Madilyn (Madi) Bryant, Graccie Byrum, Jakob Campbell, Chase Carpenter, Novalee Dotson, Hunter Easter, Jason Easter, Emma Garrison, Carson Henry, Aubrey Hosler, Xander Lake, Hayden Lawson, Zaethen Maxwell, Nijole Mitchell, Keira Null, Faith Orick, Dru Simmons, Aidan Warner, Serena Williams

7th Grade

Parker Barnhart, Preston Behr, Sean Borrageiro, Kaprie Briggs, Colton Brockman, Reegan (Isabel) Creek, Alex Edison, Jaden Evans, Cameron Ferguson, Eloise (Ellie) Fraley, Jade Griffith, Troy Griffith, Reagan Hale, Brianna Haley, Noah Hamilton, Robert Harner, Braedan Haywood, Kaylee Hiles, Chloe Jones, Nicholas Kaufman, Gaberyel (Gabe) Lightle, Stephen Lozano, Emalee Meddock, Kale Mongold, Ethan Reeves, Christopher Rider, Owen Roberts, Chloe Scott, Makayla Seaman, Anthony Shannon-Nicolazzo, Taylor Shaw, Baylie Simpson, Amelia Skinner, Keaira Slone, Bailey Todd, Elizabeth Williams

8th Grade

Natilee Anderson, Dylan Arnold, Jersey Bain, Kaleb Bauman, Hayden Beiting, Trenten Boggs, Raven Clouse, Gavin Cole, Maddix Crowe, Chase Curtis, McKinzey (Kinzey)DeBord, Daniel Elzey, Luke Fooce, Nikolas Gates, Katie Hall, Brenton Hamilton, Austin Hodson, Lilly Hoskins, Elley Hosler, Avery Hughes, Austin Kmatz, Georgia Looper, Anna Lopez, Liam McPherson, Mason Miller, Elijah Newman, Glenn Peacock, Kaileiana Pennisten, Abigail Reynolds, Dagan Roach, Isaiah Rowe, Lukas Runk, Payton Spurlock, Ashlyn Tate, Jason Taylor, Hunter (Tate) Thompson, Aiden Walker, Leanna Wallace, Aidan Warnock, Brayen West, Brady Zurface, Owen Zurface.

https://www.wnewsj.com/wp-content/uploads/sites/22/2020/06/web1_EC-Letter.jpg

Submitted article