ECMS announces honor roll students


News Journal



The East Clinton Middle School third-quarter Straight A and A/B Honor Roll:

Straight A

6th Grade

Natilee Anderson, Dylan Arnold, Kaleb Bauman, Gage Beam, Hayden Beiting, Kale Boeckmann, Emmy Chambliss, Jayden Coffey, Jordan Collom, Megan Hadley, McKayla Long, Georgia Looper, Abigail Reynolds, Isaiah Rowe, Lukas Runk, Lauren Runyon, Molloy Seabaugh, Payton Spurlock, Ashlyn Tate, Hunter (Tate) Thompson

7th Grade

Jacob Davis, Elizabeth (Libby) Evanshine, Lex Frye, Timmi Mahanes, Cooper Rack, Makayla Thomason, Reagan Watkins

8th Grade

Carah Anteck, Justin Arnold, Tessa Bosier, Allison Creachbaum, Jayson Edison, Van Frye, Shane Lynch, Anna Malone, McKenzie Pence, Jared Smith, Jenna Stanley.

A/B Honor Roll

6th Grade

Robert Allbright, Shianne Allen, Austin Alloy, Robert Benner, Raven Clouse, Maddix Crowe, Kaylyn Deaton, McKinzey Debord, Caydn Denniston, Scott Florea, Luke Fooce, Selena Godinez, Katie Hall, Brooklynn Hamilton, Kaden Hiles, Austin Hodson, Lilly Hoskins, Avery Hughes, Gavin Jenkins, Madison Johnson, Own Johnson, Isaiah Lopez, Paul (P.J.) McKnight, Liam McPherson, Mason Miller, Glenn Peacock, Kaileiana Pennisten, Aaron Rolfe, Ezekiel Schneider, Skylar Slagle, Alexandria Snodgrass, Aiden Walker, Aidan Warnock, Gabriel Watson, Spencer Wiget

7th Grade

Dillon Bailey, Trinity Bain, Holden Balon, Erica Bevan, Gretchen Boggs, Kolin Brown, Dakota Collom, Dylan Day, Danyelle Elzey, Ronald Florea, Bradyn Gaddis, Melanie Harner, Cadence Howard, Jozie Jones, Sequoia (Coya) McClaskie, Dalton McClure, Ashleigh McKnight, Jayden Murphy, Teddy Murphy, Kyle Roth, Aubrie Simpson, Ryan Todd, Savannah Tolle, Megan Tong, Kami Whiteaker

8th Grade

Anthony Allbright, Myah Anteck, Lane Baker, Haley Boysel, Haillie Byrum, Katelyn Carey, Keisha-Ann Collins, Isaiah Curtis, Michael Daniel, Kenton Deaton, Emilee Doctor, Samantha Estep, Bradley (Brad) Fast, Jon Fast, Paige Fetters, Taylor Flynn, Tanner Fooce, Hayley Haines, Gage Hamilton, Jevin Hampton, Paige Harrell, Michael Horn, Darren Johnson, Lydia Kessler, Erin Kratzer, Thomas Leckrone, Kelsi Lilly, Haylee Livingston, Aurora Lopez, Hayley Mess, August Morgan, Christopher Norman, Lauren Parks, Wesley Potts, Landon Runyon, William (Ashtin) Skinner, CeeJay Smithson, Grant Stonewall, Skyla Taylor, Titan Thompson, Ryan Vance, Regan Walker, Connor Weddington, Larc Wood, Chelsey Zurface.

https://www.wnewsj.com/wp-content/uploads/sites/22/2018/03/web1_EC-Letter-1.jpg

News Journal