ECMS names honor roll students


Submitted article



The East Clinton Middle School honor roll for the first quarter:

Straight A Honor Roll

6th Grade

Taylor Barton, Barrett Beam, Preston Behr, Sydney Beiting, Kaprie Briggs, Claire Brown, Reegan (Isabel) Creek, Bo Frye, Clayton Kimmey, Stephen Lozano, Ava Mess, Terrianna Nance, Owen Roberts, Chloe Scott, Baylie Simpson

7th Grade

Robert Benner, Kaylyn Deaton, Isaiah Rowe, Ezekiel Schneider, Molly Seabaugh, Hunter (Tate) Thompson

8th Grade

Erica Bevan, Gretchen Boggs, Jacob Davis, Elizabeth (Libby) Evanshine, Lex Frye, Teddy Murphy, Kyle Roth, Savannah Tolle, Reagan Watkins

A/B Honor Roll

6th Grade

Parker Barnhart, Carman Brown, Grace Bryan, Aiden Conger, Preston Dixon, Alex Edison, John Edwards, Mitchell Ellis, Jaden Evans, Paul (Bradley) Foreman, Christian Frisbie, Jacob George, Zoe Gilliland, Jade Griffith, Troy Griffith, Reagan Hale, Kaylee Hiles, Toby Huff, Haven Huston, Genny Jenkins, Austyn Jones, Chloe Jones, Cheyanne Kaufman, Nicholas Kaufman, Kaitlyn Kratzer, Stephanie Lambert, Kaden Lewis, Gaberyel (Gabe) Lightle, Levi Otto, Shelby Prater, Christopher Rider, John Ross, Bryson Schutte, Katie Scott, Makayla Seaman, Anthony Shannon-Nicolazza, Taylor Shaw, Amelia Skinner, Jarad Smedley, Derricka Stires, Alexandria Stroud, Kasen Terrell, Austin Vinion, Lillian (Lilly) Ward, Elijah Whiteaker, Aurianah (Auri) Williams, MacKenzie Woodward

7th Grade

Austin Alloy, Natilee Anderson, Dylan Arnold, Kaleb Bauman, Gage Beam, Hayden Beiting, Emmy Chambliss, Jayden Coffey, Gavin Cole, Jordan Collom, Maddix Crowe, Denver Day, Daniel Elzey, Madison Frazer, Selena Godinez, Megan Hadley, Brenton Hamilton, Brooklynn Hamilton, Kaden Hiles, Gavin Jenkins, Madison Johnson, Georgia Looper, Anna Lopez, MacKenzie Lyons, Liam McPherson, Mason Miller, Glenn Peacock, Kaileiana Pennisten, Abigail Reynolds, Lukas Runk, Lauren Runyon, Skylar Slagle, Payton Spurlock, Ashlyn Tate, Aiden Walker, Aidan Warnock, Aidan, Brady Zurface

8th Grade

Trinity Bain, Marinah Beener, Jayden Brown, Dakota Collom, Dylan Day, Nathan Dunn, Nathan Ellis, Danyelle Elzey, Araura Fair, Katelin Faulkner, Ashton Fry, Bradyn Gaddis, Melanie Harner, Jozie Jones, Ethan Kessler, Timmi Mahanes, Sequoia (Coya) McClaskie, Ashleigh McKnight, Jayden Murphy, Cooper Rack, Braiden Rosenwirth, Aubrie Simpson, Lauren Stonewall, Megan Tong, Kami Whiteaker.

https://www.wnewsj.com/wp-content/uploads/sites/22/2018/10/web1_EC-Letter-1.jpg

Submitted article