ECMS names honor roll students


News Journal



The East Clinton Middle School third quarter honor roll:

Straight A Honor Roll

6th Grade

Taylor Barton, Barrett Beam, Preston Behr, Sydney Beiting, Carman Brown, Claire Brown, Reegan (Isabel) Creek, Mitchell Ellis, Paul (Bradley) Foreman, Bo Frye, Zoe Gilliland, Toby Huff, Clayton Kimmey, Stephen Lozano, Shelby Prater, Chloe Scott, Makayla Seaman, Baylie Simpson.

7th Grade

Jordan Collom, Kaylyn Deaton, Megan Hadley, Gavin Jenkins, Cheyenne Reed, Abigail Reynolds, Lauren Runyon, Ezekiel Schneider, Jacob (Jake) Stegmeier, Ashlyn Tate.

8th Grade

Reagan Watkins.

A & B Honor Roll

6th Grade

Parker Barnhart, Shelby Bosier, Kaprie Briggs, Grace Bryan, Aiden Conger, Preston Dixon, Alex Edison, Justice Elkins, Elizabeth Faries, Eloise (Ellie) Fraley, Christian Frisbie, Jacob George, Jade Griffith, Troy Griffith, Noah Hamilton, Robert Harner, Genny Jenkins, Chloe Jones, Richard (Ricky) Kempke, Stephanie Lambert, Kaden Lewis, Gaberyel (Gabe) Lightle, Ava Mess, Dylan Mobley, Christopher Rider, Owen Roberts, Bryson Schutte, Katie Scott, Taylor Shaw, Jarad Smedley, Kasen Terrell, Bailey Todd, Austin Vinion, Lillian (Lilly) Ward, Elijah Whiteaker, MacKenzie Woodward.

7th Grade

Robert Allbright, Austin Alloy, Natilee Anderson, Jersey Bain, Kaleb Bauman, Gage Beam, Hayden Beiting, Kale Boeckmann, Jade Campbell, Raven Clouse, Maddix Crowe, Denver Day, Daniel Elzey, Luke Fooce, Madison Frazer, Selena Godinez, Katie Hall, Brenton Hamilton, Lilly Hoskins, Avery Hughes, Madison Johnson, Anna Lopez, MacKenzie Lyons, Liam McPherson, Mason Miller, Kaileiana Pennisten, Aaron Rolfe, Isaiah Rowe, Molly Seabaugh, Skylar Slagle, Payton Spurlock, Hunter (Tate) Thompson, Aiden Walker, Aidan Warnock.

8th Grade

Dillon Bailey, Trinity Bain, Marinah Beener, Erica Bevan, Gretchen Boggs, Dakota Collom, Jacob Davis, Dylan Day, Nathan Dunn, Nathan Ellis, Elizabeth (Libby) Evanshine, Katelin Faulkner, Lex Frye, Destiny Hall, Dallas Harner, Christopher Jarrell, Jozie Jones, Ethan Kessler, Timmi Mahanes, Ashleigh McKnight, Jayden Murphy, Hayleigh Perdue, Cooper Rack, Kyle Roth, Aubrie Simpson, Katlyn Spence, Lauren Stonewall, Savannah Tolle, Megan Tong, Kami Whiteaker.

News Journal