ECMS announces honor roll


News Journal



The East Clinton Middle School second quarter honor roll:

“A” Honor Roll

6th Grade

Taylor Barton, Barrett Beam, Preston Behr, Sydney Beiting, Kaprie Briggs, Carman Brown, Clarie Brown, Grace Bryan, Bo Frye, Nicholas Kaufman, Clayton Kimmey, Stephani Lambert, Ava Mess, Terrianna Nance, Makayla Seaman, Jarad Smedley, Elijah Whiteaker, Mackenzie Woodward.

7th Grade

Natilee Anderson, Hayden Beiting, Robert Benner, Kale Boeckmann, Jordan Collom, Denver Day, Kaylyn Deaton, Megan Hadley, Gavin Jenkins, Daylan Marshall, Liam McPherson, Abigail Reynolds, Isaiah Rowe, Lauren Runyon, Ezekiel Schneider, Molly Seabaugh, Ashlyn Tate, Hunter (Tate) Thompson.

8th Grade

Jacob Davis, Lex Frye, Timmi Mahanes, Megan Tong, Reagan Watkins.

A/B Honor Roll

6th Grade

Aiden Conger, Reegan (Isabel) Creek, Wilma Davis, Preston Dixon, Alex Edison, Mitchell Ellis, Jaden Evans, Paul (Bradley) Foreman, Christian Frisbie, Jacob George, Jade Griffith, Troy Griffith, Reagan Hale, Noah Hamilton, Robert Harner, Kaylee Hiles, Toby Huff, Genny Jenkins, Chloe Jones, Richard (Ricky) Kempke, Kaitlyn Kratzer, Kellie Liday, Gaberyel (Gabe) Lightle, Stephen Lozano, Dylan Mobley, Shelby Prater, Christopher Rider, Owen Roberts, John Ross, Bryson Schutte, Chloe Scott, Katie Scott, Anthony Shannon-Nicolazzo, Ethan Shepherd, Baylie Simpson, Amelia Skinner, Karsyn Sole, Alexandria Stroud, Kasen Terrell, Lillian (Lilly) Ward, Aurianah (Auri) Williams.

7th Grade

Austin Alloy, Dylan Arnold, Kaleb Bauman, Gage Beam, Emmy Chambliss, Jayden Coffey, Maddix Crowe, Nikolas (Nick) Gates, Selena Godinez, Katie Hall, Brooklynn Hamilton, Avery Hughes, Madison Johnson, Anna Lopez, MacKenzie Lyons, Mason Miller, Glenn Peacock, Dakota Pierson, Aaron Rolfe, Lukas Runk, Elizabeth Seba Mixtega, Skylar Slagle, Payton Spurlock, Eleina Tillman, Aiden Walker, Leanna Wallace, Aidan Warnock, Spencer Wiget, Keirsten Woodward, Brady Zurface.

8th Grade

Trinity Bain, Holden Balon, Erica Bevan, Gretchen Boggs, Haylee Cooper-Riehle, Dylan Day, Nathan Dunn, Nathan Ellis Danyelle Elzey, Elizabeth (Libby) Evanshine, Bradyn Gaddis, Destiny Hall, Dallas Harner, Melanie Harner, Jozie Jones, Ethan Kessler, Kaleigh Lewis, Sequoia (Coya) McClaskie, Dalton McClure, Jayden Murphy, Teddy Murphy, Hayleigh Perdue, Kyle Roth, Aubrie Simpson, Lauren Stonewall, Savannah Tolle, Kami Whiteaker.

https://www.wnewsj.com/wp-content/uploads/sites/22/2019/01/web1_EC-Letter-1.jpg

News Journal